Nieuws – Samen op weg naar Pasen

Nu beschikbaar in jouw kerk-app*

Om bewust vanuit de Bijbel toe te leven naar Pasen kan je inspiratie halen uit verschillende boekjes en leesplannen. Via onze kerk-app is het mogelijk om deze periode je toe te voegen aan de “Samen op weg naar Pasen”-groep.  Dit plan is gebaseerd op het veertigdagenboekje van NBG (meer info hieronder). Je ontvangt in de agenda een stukje tekst om te lezen. 
In de beschrijving staat een link naar de overdenking. De vragen die gesteld worden aan het einde van elke dag kan je beantwoorden. Je mag dit voor je zelf houden maar voel je ook vrij om je antwoord te delen in deze groep.

Je kunt de groep ieder moment verlaten als jij dat wilt maar je mag je ook tussentijds toevoegen als je pas later besluit mee te doen. 

Info Samen op de weg naar Pasen
Thema is bevrijding. De Veertigdagentijd is vanouds een periode van vasten, ontbering en reflectie. Vrijheid niet vanzelfsprekend is. Nu niet, maar ook niet in de tijd van de Bijbel, zegt Anne-Mareike Schol-Wetter, Hoofd Bijbelgebruik bij het NBG. ‘Vrijheid heeft veel kanten. Je kunt je lichamelijk vrij bewegen, maar je toch geestelijk gevangen voelen, en omgekeerd. Ik hoop dat dit boekje mensen helpt om stil te staan bij de vraag waar en hoe zij vrijheid of onvrijheid beleven. En dat ze op het spoor komen van de bevrijding waar de Bijbel over vertelt.’  

Het leesplan in het boekje volgt Bijbelteksten over bevrijding. Anne-Mareike Schol-Wetter: ‘Dat gebeurt aan de hand van de twee grote bevrijdingsverhalen uit de Bijbel. Allereerst de bevrijding van het volk Israël uit de slavernij in Egypte. Daarover lees je onder meer Exodus 12. Daarop volgt de periode dat de Israëlieten leerden wat het betekent om als vrije mensen te leven in het beloofde land. Vervolgens kom je bij het tweede grote bevrijdingsverhaal uit de Bijbel: de bevrijding die Jezus brengt. Bevrijding van de dood, maar ook van wat ons tijdens ons leven in de greep kan houden. Daarbij lees je onder meer Lucas 22 en 23 en in de brieven van Paulus. In al deze bevrijdingsverhalen gaat het om ‘bevrijding van’: van slavernij, zonde, dood of beslommeringen. Maar het gaat ook om ‘bevrijding tot’: tot leven in vrijheid en verantwoordelijkheid. Deels is dat al werkelijkheid en kun je dat ervaren, deels is het er nog niet en kijken we ernaar uit.’ 

Hoe kan je je zelf toevoegen aan de groep?

  • open je app op je mobiel of tablet
  • druk op de startpagina op “ontdek” (links boven, onder “mijn kerk”)
  • scroll langzaam naar beneden totdat je de groep “Samen op weg naar Pasen” vindt en vraag toegang
  • het is je gelukt! Vanaf woensdag 2 maart zal je in jouw agenda in de app nu de informatie vinden
  • de Kerk in Nesselande-app is alleen beschikbaar voor gemeenteleden. Ben je nog geen lid en wil je dit wel graag worden? Neem dan contact met ons op via het contactformulier op onze website of mail naar voorganger@kerkinnesselande.nl